Pożyczka bez zaświadczeń – czy jest bezpieczna?

Kilka lat temu, przez ogólnopolskie media przelała się fala hejtu na temat firm pożyczkowych, nazywanych niekiedy parabankami. Pod ich adresem były wysuwane liczne zarzuty, dotyczące tego że działają nielegalnie i wprowadzają klientów w błąd. Na fali tej afery, zmianom uległy przepisy, które teraz jeszcze dokładniej regulują działalność takich firm. Od tego momentu można zauważyć rosnącą popularność, jaką się cieszą wśród polskiej klienteli. Jednym z głównych powodów, dla których dzieje się tak a nie inaczej, jest zwiększone bezpieczeństwo, jakim pożyczka bez zaświadczeń się dziś może wyróżnić.

Zmienione przepisy jasno bowiem określają maksymalną wysokość oprocentowania pożyczki, dzięki czemu można uniknąć sytuacji, że były one udzielane na zawrotnie wysokim procencie. Dodatkowo zaostrzone również zostały warunki weryfikacji danych osobowych klientów. Pozwala to ograniczyć ryzyko pojawiania się prób oszustwa, polegających na podszywaniu się pod inne osoby.

Pożyczka bez zaświadczeń

Jednym z mechanizmów, obowiązujących przy składaniu wniosków o pożyczki, jest weryfikacja danych osobowych klientów, polegająca na sprawdzeniu ich zgodności z tymi, które są podane w banku. Poza tym, firmy pożyczkowe robią wszystko, aby ich produkty były jeszcze bardziej przystępne – w tym celu umieszczają na swoich stronach różnego rodzaju kalkulatory online, ułatwiające obliczenie wysokości odsetek i pozostałych kosztów, które mogą się wiązać z taką pożyczką. Niebywałe znaczenie w przypadku takich pożyczek bez zaświadczeń ma również bardzo krótki czas, w jakim są udzielane. Wiele firm postawiło sobie bowiem za punkt honoru to, aby pożyczka znalazła się na koncie klienta jeszcze tego samego dnia, w którym wysłał on wniosek o nią. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu automatycznych procesów sprawdzania ich poprawności, a także nie sprawdzaniu zdolności kredytowej w różnego rodzaju bazach kredytobiorców, takich jak BIK. Zwiększa to dostępność pożyczek również dla tych osób, które w przeszłości mogły mieć problemy z ich terminową spłatą w bankach.

 

https://expresowa-pozyczka.pl/dziala-pozyczka-bez-zaswiadczen/