Darmowa pożyczka – jakie warunki trzeba spełniać?

Jakich formalności wymaga wzięcie darmowej pożyczki? I czy trudno spełnić warunki pożyczkodawcy?

Co zrobić, by otrzymać darmową pożyczkę? Tylko nowi klienci mogą na nią liczyć. Większość parabanków udziela darmowej pożyczki tylko przy pierwszym zapożyczeniu. Wiąże się to z chęcią promowania swojej firmy – im lepsza oferta na starcie, tym więcej klientów przyciąga.

Aby uzyskać pożyczkę, klient przede wszystkim klientem musi mieć ukończone 18 lat, by mieć pełną zdolność do czynności prawnych (w niektórych firmach limit wiekowy wynosi od 20 do 60 lat).

Jeżeli spełnia się podstawowe wymagania, można wypełnić wniosku pożyczkowego online lub tradycyjnie. W całości, bez luk – inaczej zostanie odrzucony.

Informację, które trzeba podać we wniosku, jest wysokość miesięcznych dochodów oraz posiadane już zobowiązania finansowe. Trzeba mieć świadomość, że sfałszowanie tych informacji może ponieść poważne konsekwencje, gdyż są one składane pod odpowiedzialnością karną.

Podstawą do wydania pozytywnej decyzji przez pożyczkodawce są informacje z wniosku oraz ewentualne dokumenty, takie jak dowód tożsamości. Po zweryfikowaniu wiarygodności tożsamości i przedstawionych informacji zapada decyzja o udzieleniu pożyczki. Zanim jednak nastąpi przelanie pełnej kwoty na konto bankowe pożyczkobiorcy, klient musi przelać symboliczną sumę 1 grosza na rachunek parabanku. Potwierdza to numer rachunku klienta, tak, by nie doszło do błędu.